Sold
Grandeur Garden Block 5FLOOR 9FLAT A
Registration Number:19041202590240
|Transaction Date:15/03/2019
PRN:A8713781
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AllyLee李潔珊
ACCOUNT DIRECTOR(S-334404)
Sold

1/5
PRICE
$5.88 M
Saleable Area
340sq.ft.
Buy $17,287 /sq.ft.
Gross Area
463sq.ft.
Buy $12,700 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 15/03/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
756
Walking toTai WaiStation
3 Min(s)
Address/ Area
2-12 Chik Fai Street