Sold
Bauhinia Garden Block 5FLOOR 3FLAT B
Registration Number:10080902520138
|Transaction Date:29/07/2010
PRN:B4718819
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$1.45 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $2,941 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $2,346 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 29/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu