Sold
Bauhinia Garden Block 5FLOOR 7FLAT D
Registration Number:00917484
|Transaction Date:30/07/1999
PRN:B0759766
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
510sq.ft.
Buy $2,854 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $2,271 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 30/07/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu