Sold
Miramar Villa (block 5 - 8) (east Block)FLOOR 2BLOCK 7
Registration Number:06790037
|Transaction Date:26/09/1996
PRN:B9023296
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$4.23 M
Saleable Area
862sq.ft.
Buy $4,906 /sq.ft.
Gross Area
1,100sq.ft.
Buy $3,845 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 26/09/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
2b Shiu Fai Terrace