Sold
Baguio Villa Block 47FLOOR 31BLOCK 47
Registration Number:06966978
|Transaction Date:12/02/1997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$15.9 M
Saleable Area
2,488sq.ft.
Buy $6,392 /sq.ft.
Gross Area
2,687sq.ft.
Buy $5,917 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 12/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road