Sold
Baguio Villa Block 42FLOOR 16BLOCK 42
Registration Number:21020500360015
|Transaction Date:29/01/2021
PRN:C0488532
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SevenChiu招永達
ACCOUNT DIRECTOR(E-377068)
Sold

8/10
PRICE
$40.38 M
Saleable Area
2,079sq.ft.
Buy $19,427 /sq.ft.
Gross Area
2,330sq.ft.
Buy $17,330 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 29/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road