Sold
Villa Castell Block 41FLOOR 2FLAT B
Registration Number:00614663
|Transaction Date:14/09/1999
PRN:B1871799
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackNgai魏順清
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-420870)
PRICE
$3.45 M
Saleable Area
915sq.ft.
Buy $3,771 /sq.ft.
Gross Area
1,065sq.ft.
Buy $3,239 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 14/09/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-02-1992-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
45 Block(s)
Total Units
90
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Yau King Lane