Sold
Sun Shing Centre Block 4FLOOR 9FLAT E
Registration Number:10090303190049
|Transaction Date:17/08/2010
PRN:A5766204
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$2.08 M
Saleable Area
318sq.ft.
Buy $6,550 /sq.ft.
Gross Area
432sq.ft.
Buy $4,815 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 17/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
280
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
96-110 Pau Chung Street