Sold
Fanling Garden Block 4FLOOR 2FLAT A
Registration Number:06072002620099
|Transaction Date:13/07/2006
PRN:B7613366
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FamitaSiu邵淑侶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-342126)
Sold

1/4
PRICE
$1.15 M
Saleable Area
467sq.ft.
Buy $2,451 /sq.ft.
Gross Area
540sq.ft.
Buy $2,120 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 13/07/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road