Sold
Fanling Garden Block 4FLOOR 1FLAT D
Registration Number:09070702050171
|Transaction Date:12/06/2009
PRN:B2420811
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FamitaSiu邵淑侶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-342126)
Sold

1/4
PRICE
$1.69 M
Saleable Area
543sq.ft.
Buy $3,111 /sq.ft.
Gross Area
633sq.ft.
Buy $2,667 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 12/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road