Sold
Balwin Court Block 4FLOOR 2FLAT C
Registration Number:09117857
|Transaction Date:12/01/2004
PRN:A3303167
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$1.89 M
Saleable Area
639sq.ft.
Buy $2,953 /sq.ft.
Gross Area
729sq.ft.
Buy $2,590 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 12/01/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
290
Walking toTo Kwa WanStation
14 Min(s)
Address/ Area
154-164 Argyle Street