Sold
Baguio Villa Block 36FLOOR 22BLOCK 36
Registration Number:06092800990245
|Transaction Date:13/09/2006
PRN:A2915158
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DicksonLeung梁頌文
ACCOUNT DIRECTOR(S-051640)
Sold

1/6
PRICE
$9.2 M
Saleable Area
1,334sq.ft.
Buy $6,898 /sq.ft.
Gross Area
1,590sq.ft.
Buy $5,786 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 13/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road