Sold
Baguio Villa Block 34FLOOR 9BLOCK 34
Registration Number:20082101780732
|Transaction Date:31/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DicksonLeung梁頌文
ACCOUNT DIRECTOR(S-051640)
Sold

1/6
PRICE
$17.6 M
Saleable Area
1,296sq.ft.
Buy $13,580 /sq.ft.
Gross Area
1,590sq.ft.
Buy $11,069 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 31/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road