Sold
Baguio Villa Block 32FLOOR 16BLOCK 32
Registration Number:07857963
|Transaction Date:17/08/1999
PRN:A2912784
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/6
PRICE
$6.48 M
Gross Area
1,590sq.ft.
Buy $4,075 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 17/08/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road