Sold
Meadowlands Block 31FLOOR 3FLAT A
Registration Number:12032002360431
|Transaction Date:09/03/2012
PRN:B1370717
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$2.37 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $4,143 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $3,671 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 09/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road