Sold
Meadowlands Block 30FLOOR 2FLAT B
Registration Number:11040101530232
|Transaction Date:08/03/2011
PRN:B1370552
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$2.21 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $3,867 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $3,400 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 08/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road