Sold
Waterside Plaza Block 3FLOOR 27FLAT B
Registration Number:15061500660059
|Transaction Date:20/05/2015
PRN:C0953883
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$5.33 M
Saleable Area
547sq.ft.
Buy $9,747 /sq.ft.
Gross Area
722sq.ft.
Buy $7,382 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 20/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-04-1991-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
822
Walking toTsuen Wan WestStation
10 Min(s)
Address/ Area
38 Wing Shun Street