Sold
Waldorf Garden Block 3FLOOR 10FLAT D
Registration Number:16121401150226
|Transaction Date:30/11/2016
PRN:B0407249
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MariaChan陳少瓊
DEPUTY MANAGER(E-337914)
PRICE
$4.13 M
Saleable Area
533sq.ft.
Buy $7,761 /sq.ft.
Gross Area
649sq.ft.
Buy $6,371 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 30/11/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,032
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Tuen Lee Street