Sold
Vienna Garden Block 3FLOOR 11FLAT H
Registration Number:09072200800032
|Transaction Date:13/07/2009
PRN:B2049631
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/4
PRICE
$1.48 M
Saleable Area
478sq.ft.
Buy $3,097 /sq.ft.
Gross Area
637sq.ft.
Buy $2,323 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 13/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
288
Walking toSheung ShuiStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Kat Cheung Crescent