Sold
Vienna Garden Block 3FLOOR 11FLAT A
Registration Number:10090701270169
|Transaction Date:18/08/2010
PRN:B2049104
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/4
PRICE
$1.81 M
Saleable Area
478sq.ft.
Buy $3,787 /sq.ft.
Gross Area
637sq.ft.
Buy $2,841 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 18/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
288
Walking toSheung ShuiStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Kat Cheung Crescent