Sold
The Verdancy Block 3FLOOR 2FLAT C
Registration Number:11022501900362
|Transaction Date:07/02/2011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$1.99 M
Saleable Area
567sq.ft.
Buy $3,508 /sq.ft.
Gross Area
747sq.ft.
Buy $2,664 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 07/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2005-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
119
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
50 Tan Kwai Tsuen