Sold
The Verdancy Block 3FLOOR 2FLAT B
Registration Number:07042101320107
|Transaction Date:28/03/2007
PRN:D0963199
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$1 M
Saleable Area
370sq.ft.
Buy $2,701 /sq.ft.
Gross Area
484sq.ft.
Buy $2,066 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 28/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2005-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
119
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
50 Tan Kwai Tsuen