Sold
Richwood Park Block 3FLOOR 1FLAT A
Registration Number:00471407
|Transaction Date:19/07/1995
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/10
PRICE
$4.29 M
Saleable Area
1,031sq.ft.
Buy $4,159 /sq.ft.
Gross Area
1,302sq.ft.
Buy $3,294 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 19/07/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-01-1995-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
26 Block(s)
Total Units
217
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Lo Fai Road