Sold
Phoenix Court Block 3FLOOR 10FLAT C
Registration Number:22033001050047
|Transaction Date:28/03/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/7
PRICE
$16.7 M
Saleable Area
915sq.ft.
Buy $18,253 /sq.ft.
Gross Area
1,007sq.ft.
Buy $16,584 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 28/03/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road