Sold
Phoenix Court Block 3FLOOR 12FLAT C
Registration Number:07050156
|Transaction Date:10/03/1997
PRN:A1168907
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Sold

1/2
PRICE
$6.42 M
Saleable Area
915sq.ft.
Buy $7,022 /sq.ft.
Gross Area
1,007sq.ft.
Buy $6,380 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 10/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road