Sold
Phoenix Court Block 3FLOOR 5FLAT C
Registration Number:14082701050171
|Transaction Date:06/08/2014
PRN:B8100085
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/2
PRICE
$13.08 M
Saleable Area
915sq.ft.
Buy $14,296 /sq.ft.
Gross Area
1,007sq.ft.
Buy $12,989 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 06/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road