Sold
Osmanthus Garden Block 3FLOOR 1FLAT B
Registration Number:19082600300034
|Transaction Date:12/08/2019
PRN:B1390606
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
600sq.ft.
Buy $9,507 /sq.ft.
Gross Area
655sq.ft.
Buy $8,702 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 12/08/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road