Sold
Metropolis Plaza Block 3FLOOR 23FLAT G
Registration Number:10012600970017
|Transaction Date:18/01/2010
PRN:B8372162
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/5
PRICE
$2.02 M
Saleable Area
411sq.ft.
Buy $4,913 /sq.ft.
Gross Area
514sq.ft.
Buy $3,930 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 18/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
592
Walking toSheung ShuiStation
3 Min(s)
Address/ Area
8 Lung Wan Street