Sold
Manor Centre Block 3FLOOR 9FLAT H
Registration Number:06112401310018
|Transaction Date:31/10/2006
PRN:A6796937
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
310sq.ft.
Buy $3,452 /sq.ft.
Gross Area
378sq.ft.
Buy $2,831 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 31/10/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
721
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
213 Un Chau Street