Sold
Majestic Park Block 3FLOOR 23FLAT D
Registration Number:07050802370107
|Transaction Date:18/04/2007
PRN:A4048600
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/1
PRICE
$8.9 M
Saleable Area
1,428sq.ft.
Buy $6,231 /sq.ft.
Gross Area
1,795sq.ft.
Buy $4,958 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 18/04/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
474
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
11 Farm Road