Sold
Kwai Chung Plaza Block 3FLOOR 30FLAT D
Registration Number:16070801610120
|Transaction Date:24/06/2016
PRN:A8271654
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$7 M
Saleable Area
639sq.ft.
Buy $10,948 /sq.ft.
Gross Area
434sq.ft.
Buy $16,129 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 24/06/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
640
Walking toKwai FongStation
1 Min(s)
Address/ Area
7-11 Kwai Foo Road