Sold
Hilltop Gardens Block 3FLOOR 16FLAT D
Registration Number:10090701880031
|Transaction Date:18/08/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$2.63 M
Saleable Area
509sq.ft.
Buy $5,162 /sq.ft.
Gross Area
721sq.ft.
Buy $3,645 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 18/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street