Sold
Hilltop Gardens Block 3FLOOR 3FLAT D
Registration Number:08040303790076
|Transaction Date:07/03/2008
PRN:A4242354
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.8 M
Saleable Area
502sq.ft.
Buy $3,588 /sq.ft.
Gross Area
721sq.ft.
Buy $2,497 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 07/03/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street