Sold
Hilltop Gardens Block 3FLOOR 32FLAT C
Registration Number:05061701160064
|Transaction Date:31/05/2005
PRN:A4242132
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
497sq.ft.
Buy $3,378 /sq.ft.
Gross Area
697sq.ft.
Buy $2,410 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 31/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street