Sold
Harvest Garden Block 3FLOOR 15FLAT C
Registration Number:11011001530031
|Transaction Date:30/12/2010
PRN:B4680137
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$2.22 M
Saleable Area
573sq.ft.
Buy $3,877 /sq.ft.
Gross Area
725sq.ft.
Buy $3,062 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 30/12/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
408
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Wing Fat Lane