Sold
Hanley Villa Block 3FLOOR 28FLAT B
Registration Number:09093001240052
|Transaction Date:15/09/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelLeung梁洛琳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-221098)
Sold

1/2
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
485sq.ft.
Buy $4,326 /sq.ft.
Gross Area
725sq.ft.
Buy $2,897 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 15/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road