Sold
Golden Building Block 3FLOOR 10FLAT B (NO. 148B)
Registration Number:09021800490063
|Transaction Date:10/02/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1.22 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $3,505 /sq.ft.
Gross Area
441sq.ft.
Buy $2,755 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 10/02/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
395
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
146-152 Fuk Wa Street