Sold
Golden Building Block 3FLOOR 6FLAT H (NO. 148H)
Registration Number:08012502840603
|Transaction Date:31/12/2007
PRN:A4195846
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$1.02 M
Saleable Area
385sq.ft.
Buy $2,647 /sq.ft.
Gross Area
483sq.ft.
Buy $2,112 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 31/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
395
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
146-152 Fuk Wa Street