Sold
Cavendish Heights Block 3FLOOR 20FLAT B
Registration Number:08552578
|Transaction Date:06/11/2001
PRN:A1774807
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/1
PRICE
$10.68 M
Saleable Area
1,439sq.ft.
Buy $7,421 /sq.ft.
Gross Area
1,819sq.ft.
Buy $5,871 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 06/11/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-12-1988-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
440
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Perkins Road