Sold
Bay View Garden Block 3FLOOR 27FLAT C
Registration Number:24060702020033
|Transaction Date:31/05/2024
PRN:B9630764
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/5
PRICE
$7.6 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $11,927 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $9,744 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 31/05/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road