Sold
Bay View Garden Block 3FLOOR 23FLAT G
Registration Number:17032002290192
|Transaction Date:02/03/2017
PRN:A7096397
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/5
PRICE
$7.75 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $12,162 /sq.ft.
Gross Area
761sq.ft.
Buy $10,184 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 02/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road