Sold
Meadowlands Block 29FLOOR 2FLAT D
Registration Number:13110800620380
|Transaction Date:01/11/2013
PRN:B1369407
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/3
PRICE
$2.93 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $5,126 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $4,508 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 01/11/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road