Sold
Baguio Villa Block 29FLOOR 15BLOCK 29
Registration Number:14072300500017
|Transaction Date:15/07/2014
PRN:A2912202
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SevenChiu招永達
ACCOUNT DIRECTOR(E-377068)
Sold

1/6
PRICE
$29.5 M
Saleable Area
2,119sq.ft.
Buy $13,919 /sq.ft.
Gross Area
2,332sq.ft.
Buy $12,650 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 15/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road