Sold
Greenwood Terrace Block 28FLOOR 4FLAT A
Registration Number:01284666
|Transaction Date:22/05/2002
PRN:A9540096
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/7
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
1,381sq.ft.
Buy $3,476 /sq.ft.
Gross Area
1,668sq.ft.
Buy $2,878 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 22/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-12-1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
32 Block(s)
Total Units
283
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
26-28 Sui Wo Road