Sold
Meadowlands Block 27FLOOR 2FLAT B
Registration Number:07100901060019
|Transaction Date:28/09/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IkiTam譚詠雯
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-486030)
Sold

1/3
PRICE
$930 K
Saleable Area
533sq.ft.
Buy $1,745 /sq.ft.
Gross Area
614sq.ft.
Buy $1,515 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 28/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road