Sold
Baguio Villa Block 27FLOOR 10FLAT B
Registration Number:19111200800021
|Transaction Date:04/11/2019
PRN:A2910339
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SevenChiu招永達
ACCOUNT DIRECTOR(E-377068)
Sold

8/12
PRICE
$15.68 M
Saleable Area
1,012sq.ft.
Buy $15,497 /sq.ft.
Gross Area
1,153sq.ft.
Buy $13,599 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 04/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road