Sold
Meadowlands Block 26FLOOR 5FLAT A
Registration Number:07020701120154
|Transaction Date:17/01/2007
PRN:B1368788
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$1.08 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $2,011 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $1,734 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 17/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road