Sold
Meadowlands Block 26FLOOR 3FLAT A
Registration Number:11081800580028
|Transaction Date:05/08/2011
PRN:B4795481
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
537sq.ft.
Buy $3,686 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $3,178 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 05/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road