Sold
Meadowlands Block 25FLOOR 5FLAT B
Registration Number:00962464
|Transaction Date:26/04/2001
PRN:B1368672
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/3
PRICE
$1.86 M
Saleable Area
798sq.ft.
Buy $2,332 /sq.ft.
Gross Area
913sq.ft.
Buy $2,037 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 26/04/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road