Sold
Meadowlands Block 23FLOOR 2FLAT B
Registration Number:05061001450109
|Transaction Date:25/05/2005
PRN:B1368372
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$1.69 M
Saleable Area
798sq.ft.
Buy $2,119 /sq.ft.
Gross Area
913sq.ft.
Buy $1,851 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 25/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road